Transkribavimas

Transkribavimas yra procesas, kurio metu garsas (balso įrašas, filmo dialogas, muzika) yra paverčiamas tekstu. Transkripcijos paslaugų dažnai prireikia verslo, teisės ar medicinos srityse.

Šiais laikais transkribavimas yra atliekamas pasitelkiant kalbos atpažinimo programinę įrangą, tačiau failą visada tenka perklausyti ir žmogui bei jį suredaguoti, ypač jeigu garso įrašo kokybė nėra gera. Dažniausiai transkribuojama iš šnekamosios kalbos, o kalbančiojo sakiniai ne visada būna rišlūs, daroma daug pauzių, tad trankribuojantis asmuo visada turi atsižvelgti į teksto paskirtį ir suglaudinti tekstą taip, kad jis būtų lengvai suprantamas, tačiau perteiktų svarbiausius niuansus – kalbėtojo dvejones, arba balsų persidengimą, kito kalbėtojo pertraukimą.

Transkribuotą tekstą dažnai prireikia išversti ir į kitą kalbą – vertėjas privalo šioje srityje turėti patirties, nes šis procesas ne visada atitinka įprastą vertimą žodžiu.

„Vertimo technologijos“ specializuojasi audiovizualinio vertimo srityje ir bendradarbiauja su specialistais, tad visada mielai pakonsultuosime ar patarsime!